1. На психічний стан дітей мультфільми роблять великий вплив, і для діточок кожен мультик зобов’язаний демонструвати добро і щось корисне: персонаж виявляє бажання до навчання, допомагає іншим, не проявляє жадібність, показує чесність. У хороших мультфільмах часто зустрічається повчальна манера оповіді і демонструється на прикладах головних героїв.
2. Навіть повчальний і добрий мультик зможе представити небезпеку для психічного стану малюків, якщо в ньому використовуються занадто яскраві кольори. Кольори, які різко один з одним не поєднуються, або дуже яскраві, перенасичують дитячу психіку, в результаті дитина може бути збуджена, агресивна. Спокійні, теплі кольори навпаки впливають на дитячу психіку заспокійливо, не відволікаючи від повного сюжету.
3. Звукове оформлення грає не менш важливу роль, ніж зображення. Звуковий ряд також не повинен виділяти сильно різкі звуки, музика повинна бути приємною і спокійною.
4. Крім цього, важливим аспектом вважається і подання текстових даних вашій дитині. Хороший мультик повинен містити в собі не тільки діалоги між головними героями, але і, власне кажучи,монологи персонажів. Їх думки, переживання, обґрунтування і мотивація вчинків підноситися дитині повинні закадровим голосом. Саме монологи допомагають дітям включатися в події мультика і активно в них брати участь у своїй уяві.